Akıllı güvenlik çözümleriyle çocuklar güvende

Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet’in elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları konusunda gerçekleştirdiği tüketici araştırması ilginç sonuçları ortaya koydu. 

Araştırma sonuçlarına göre elektronik güvenlik sistemi kullananların büyük çoğunluğu alarm sistemleri sayesinde kendilerini güvende hissettikleri için bu sistemleri kullanıyor. Aileler, çocuklarının güvenliği için elektronik güvenlik sistemlerini tercih ediyor. Türkiye’nin ilk akıllı güvenlik hizmeti Pronet Plus ve Akıllı Güvenlik Çözümleri sayesinde anne babalar işyerindeyken bile çocuklarının güvenliğinden emin olabiliyor.

Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları ve güvenlik ihtiyacı konusunda gerçekleştirdiği tüketici davranışları araştırmasının* sonuçlarını açıkladı. Araştırma şirketi GfK iş birliği ile tüm Türkiye’de 4.500 kişiyle yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilen araştırma, elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları konusunda ilginç sonuçları ortaya koydu.

Kullanıcılar evinde güven içinde olduklarını hissetmek istiyor

Araştırma sonuçları hem ev hem de iş yerlerinde elektronik güvenlik sistemi kullananların büyük çoğunluğunun bu sistemlerin verdiği güven hissinden dolayı sistemleri tercih ettiğini gösterdi. Çocukların güvenliği, önceden yaşanmış kötü deneyimler ve arkadaş tavsiyesi gibi unsurlar da kullanım amaçları arasında öne çıktı.

Evlerinde elektronik güvenlik sistemi kullananların yüzde 58’i alarm sistemi kullanmanın kendilerine güven hissi verdiğini belirtirken, arkadaş tavsiyesi ile bu sistemleri kullanmaya başladıklarını belirtenlerin oranı ise yüzde 26. Çocuklarının güvenliği için elektronik alarm sistemi kullandığını belirtenler ise yüzde 30 ile listede yerini alıyor.

Pronet Plus ile çocuklar güvende

Harekete duyarlı sensörler aracılığıyla çalışan Pronet Plus sistemi, bakıcı zamanında geldi mi, çocuklar eve vaktinde girip çıktı mı, mutfak, balkon gibi tehlike arz edecek yerlerde hareket var mı gibi soruların yanıtlarını ebeveynlerin akıllı telefonuna iletilen anlık bildirimler aracılığıyla ilk elden alabilmesini sağlıyor. Ayrıca, alarm sistemlerini uzaktan kurup kapatabilme imkanı sunuyor.

Pronet Plus’a ek olarak dahil edilebilen Akıllı Video, Akıllı Kilit ve Akıllı Zil çocukları güvende tutan çözümlerin başında geliyor.

Akıllı güvenlik çözümleri

Akıllı Video ile anne babalar, dilerse Pronet Plus sayesinde evini canlı yayında izleyebiliyor veya mekandaki hareketi görüntülü bildirim olarak alabiliyor. Akıllı Zil, evin zili çalındığında, kullanıcının akıllı telefonuna anlık bir bildirim gönderiyor. Kullanıcı zil içerisinde bulunan kamera sayesinde kapıya kimin geldiğini Pronet Plus uygulamasından görebiliyor. Zil üzerinden kapıya gelen kişiyle konuşabiliyor.

Akıllı Kilit sayesinde ise, ebeveynlerin dilediği kişiye kapıyı uzaktan açması mümkün oluyor. Örneğin, eve gelen yardımcıya evin anahtarını bırakmaya gerek olmuyor. Yardımcı kapıyı çaldığında, anne babalar ofiste olsalar bile yine uygulama üzerinden onun içeri girmesini uzaktan sağlayabiliyorlar.

* Tüketici davranışları araştırması GfK tarafından Ağustos 2018’de, elektronik güvenlik sistemi kullanıcıları ve bu sistemleri kullanmayı düşünen 25 yaş üzeri kişilerle; Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Malatya ve Samsun şehirlerinde 4.500 kişiyle yüz yüze görüşmeler şeklinde gerçekleştirilmiştir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !