Türklerin yüzde 80’i işi ‘kırıp’ maça gidiyor!

Hotels.com'un yeni araştırmasına göre Türkler tuttukları takıma işlerinden daha fazla önem veriyor. Katılımcıların yüzde 80'i maça gitmek için işten kaytardığını söylüyor. Yurtdışında maç izlemek için en çok tercih ettiğimiz ülkelerse İspanya ve İngiltere

Türklerin spora meraklı olduğu, spor müsabakalarını yerinde izlemekten keyif aldıkları malum… Peki ya maçlar şehir dışında veya başka bir ülkede olduğunda spor tutkunları nasıl bir tavır sergiliyor dersiniz? Mesela kaçı, spor karşılaşmalarını işlerine tercih ediyor? Veya maç için gittikleri yerde otel rezervasyonu yaparken nelere dikkat ediyorlar? Online seyahat sitesi Hotels.com™'un Spor Seyahatleri Puan Cetveli, Türk spor tutkunlarının seyahat alışkanlıklarına ışık tutuyor…

İşin içine spor girince sınır tanımıyoruz

Söz konusu araştırmaya göre, Türklerin yüzde 80'i spor karşılaşması için seyahat ediyor. Araştırmaya katılanların yüzde 54'ü, tuttukları takımın maçını izlemek için yurt dışına çıkmayı göze aldıklarını söylerken, yüzde 77'i ülke içinde seyahat etmekten geri durmadıklarını belirtiyor.

Elbette futbol ve basketbol, Türklerin en çok ilgisini çeken spor dalları. Yüzde 88'lik bir kesim futbol, yüzde 47'lik bir kesimin ise basketbol maçı izlemek için yollara düşmekten imtina etmiyor.

Tuttuğumuz takım işimizden daha önemli

Hotels.com™'un Spor Seyahatleri Puan Cetveli'nin ortaya çıkardığı bir başka gerçek de, Türklerin tuttukları takıma işlerinden daha fazla önem veriyor olmaları. Katılımcıların yüzde 80'i, spor müsabakası izlemek için işten kaytardıklarını itiraf etti. Yüzde 38'i her zaman sporu işlerine tercih ettiklerini vurgularken, yüzde 42'si maça gitmek için en azından bir kez işi 'kırmış'.

İlk tercih yine Türkiye

Peki Türklere göre hangi ülke spor karşılaşmalarını izlemek için en uygunu? Türklerin yüzde 48'i, maç izlemek için en güzel ülkenin Türkiye olduğunu düşünüyor; Türkiye'yi yüzde 9 ile İspanya ve yüzde 7 ile İngiltere takip ediyor.

Yüzde 40'ı yılda bir veya iki kez seyahat ediyor

Online seyahat sitesi Hotels.com™'un araştırmasına katılan her 10 kişiden dördü, "Yılda bir veya iki kez maç izlemek için seyahat ediyoruz" diyor. Bu kişilerin yüzde 30'u otel rezervasyonlarını, önceki maçın skoruna bakarak son dakikaya bırakıyor; yüzde 59'u ise bu yöntemi mantıklı bulduklarını söylüyor.

Alana yakınlık belirleyici

Maç için seyahat edenlerin, otel rezervasyonu yaparken nelere dikkat ettiğine gelince… Türk spor tutkunları tercihlerini belli başlı üç kritere göre yapıyor; bunlar sırasıyla:

- Spor müsabakasının yapıldığı yere yakınlık (yüzde 70)
- Fiyat (yüzde 58)
- Maçtan sonra rahatça dışarı çıkabilmek için otelin konumunun merkezi olması (yüzde 40)
- Maçın yapıldığı yere ulaşımın kolay olması (yüzde 39)

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !