Kendinizi yenilemeye ne dersiniz?

Şu anda içinizden nasıl olmak, nasıl davranmak ve nasıl yaşamak geliyor? Yeni bir ‘siz’ mi istiyorsunuz? Eğer kendinizi yenilemek istiyorsanız bu çok da zor değil. 

Hayatınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle yaşamınızı farklılaştırabilir, sıkıcılaşmış hayatınızı renklendirebilirsiniz…

1. Öncelikle kıyafetlerinize kendi yorumunuzu katın. Resimle ya da fotoğrafla ilgilenin. Neyi, nasıl sevdiğinizi ve ne yapmak istediğinizi keşfedin.

2. Mümkünse öğleyin 20 dakika dinlenin. Gözlerinizi kapatıp hiçbir şey düşünmemeye çalışın. Uyuyabiliyorsanız 20 dakika uyuyun.

3. Hayatınızı yeniden planlayın ve bir yere yazın. Hayatınızdan çıkarmak istediklerinizi çıkarın.

4. Öğle tatilinde 20 dakika yürüyüş yapın. Bir saatlik aralıklarla ofiste 3 tur atın.

5. İki saat aralıklarla büyük bir bardak su için. Meyve suyu veya çay da olabilir.

6. Az yiyin ancak sık yiyin. Yavaş sindirilen tam tahıllı ürünleri tüketin.

7. Gülmeyi ihmal etmeyin.

8. Ofiste yorulduysanız dinlenmek için bu hareketi yapın. Başparmaklarınız göğüs kafesinize değecek şekilde, dua eder gibi ellerinizi birleştirin, omuzlarınızı geri atın ve çenenizi dikleştirin. Bedeninizi önce bir yana çevirin sonra başladığınız pozisyona dönün. Diğer tarafa doğru aynı hareketi yapın. Bu hareketi 8 defa tekrarlayın.

9. Kuru meyve ve kuru yemiş atıştırın. İki fincan tuzsuz fıstık, badem, dilimlenmiş kuru kayısı, muz, üzün ve yarım fincan çekirdek karışımından bir avuç yemeniz yeterli.

10. Genelde yüzeysel nefes alırız. Derin bir nefes alın. Ayağa kalkın veya oturduğunuz yerde sırtınızı dikleştirin. Üçe kadar sayıp burundan derin nefes alın ve sonra altıya kadar sayarak yavaşça verin.

11. Enerji veren sizi mutlu eden yiyecekler yiyin. Müzik dinleyin. Yamadan yarım saat önce zihninizi boşaltın ve rahatlayın. Her gün 20 dakika güneşlenin. Kısacası hayata basite alın.

12. Esneme egzersizini yapın. Örneğin bacaklarınız birbirinden ayrı, dik olarak ayakta durun, omuzlarınızı arkaya atın, çenenizi göğsünüze doğru indirin. Başınızı vücudunuza mümkün olduğunca yakın tutmaya çalışarak, yavaşça, ayaklarınıza doğru eğilin. Yine yavaşça eski pozisyonunuza dönün. Ellerinizi birleştirerek, kollarınızı öne doğru uzatın ve başınızın üzerine doğru kaldırın. Bu hareketler vücudunuzun rahatlamasını sağlayacaktır.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !