Gelinlere bakım önerileri

Gelinlere bakım önerileri
Düğün sezonu başladı…Hayatlarının en özel gününde muhteşem görünmek isteyen gelin adayları bu yoğun dönemde ciltlerine gerekli özeni göstermeyi ihmal ediyorlar, ayrıca bu dönemdeki stres ve uykusuzlukta ciltte bazı problemlere yol açabiliyor.  

Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, ‘düğün öncesi estetiği için en uygun mevsimde olduğumuzu ve bu tarz girişimlere en az 3-4 ay öncesinden başlamak gerektiğini; gelin adaylarının düğün gününde özgüvenli, çekici, kusursuz ve daha güzel görünmeleri için çok sayıda uygulama olduğunu, öncelikle konusunda uzman bir doktora danışılması gerektiğini ve cildin ihtiyacına göre gereken tedavinin planlanıp uygulamaya başlamaları gerektiğini söylüyor.

Dr. Yasemin Savaş, büyüleyici görünüme sahip olabilmek için düğün öncesinde yapılabilecek medikal estetik ve bakım uygulamaları hakkında şu tüyoları verdi;

Düğüne 8 ay kala ;


Gelinliğinizin içinde fit görünün 

Dr.Yasemin Savaş,  özellikle gelin adaylarının düğün öncesinde zayıflamak istediklerini, selülitlerinden kurtulmak istediklerini, bu sürecin  kontrollü  olması gerektiğini, beslenme ve diyetin vücudumuz için öneminin anlaşılması ve beslenme ve diyet konusunda kulaktan dolma yöntemler yerine bu konuda eğitim almış profesyonel beslenme ve diyet uzmanlarından/ekiplerinden destek alınması ayrıca medikal cihazlar ile birlikte kombin tedaviler oluşturulması gerektiğini de ekliyor.

Düğüne 6 ay kala ;


Pürüzsüz bir cilt için lazer epilasyon unutulmamalı

Evlenmeden önce pürüzsüz bir cilde sahip olmak için lazer epilasyon son derece pratik bir çözüm sağlıyor. Yüz, kol altı, genital bölge, bacak ve kollar veya bedenin neresinde istenmeyen tüyler varsa, kalıcı bir şekilde yok edilebilir ya da sarartılabilinir. Planlanan düğün tarihinden kısa bir süre önce yapılacak olan lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yok eden en başarılı yöntem. Gelinler için standart haline gelen bu uygulama, artık erkeklerin de vazgeçilmezi. Özellikle düğün töreni öncesinde istenmeyen detaylarla uğraşmamak için damat adayları 15 dakikada koltuk altı, yanak, kulak çevresi, elmacık ve boyun bölgelerindeki tüylerinden kurtulabiliyor.

Saçlarınızı canlandırın

Kök hücre tedavisi ile uyuyan saç kökleri uyarılarak saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi, güçlenmesi ve dökülmenin durması sağlanabilmektedir. Ayrıca kök hücre tedavisi uygulanan bölgede yeni hücrelerin oluşması ve hasarlı olan hücrelerin tamirini sağlamak mümkündür. Kendi dokusundan elde edilen enjeksiyon sonrasında, yeni ekilen saç kökleri daha hızlı büyür, saçlar daha canlı, kalın, dolgun-gür ve daha sağlıklı bir şekilde çıkar. 

Düğüne 1 ay kala ;


Cilt tedavileri ile kusursuz ve parlak bir cilt

Bir gelinin güzelliğini vurgulayan nokta, onun doğal ışıltısıdır. Cildin sağlıklı ve bakımlı görünmesi için bakım şart. Küçük ve doğal dokunuşlar ile daha canlı, daha gergin, doğal ve daha parlak bir cilt yapısına sahip olmak mümkün. Bu noktada önerilebilecek pek çok tedavi yöntemi var. Düğün öncesi daha canlı, daha gergin, doğal ve parlak bir cilt yapısına sahip olmak için cildin ihtiyacına göre vitamin enjeksiyonları, akne, nem bakımı, akıllı bakım ve thulium bakımdan oluşan komple bakım kürleri bulunuyor. Bu bakımlar ince kırışıklıkların iyileştirilmesi, akne oluşumlarının engellenmesi, cildinnemlenmesi, cilt parlatma, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt gevşekliği, gibi sorunlara çözüm sunan tedavi yöntemleridir, uygulama süreleri kısa, ağrısız ve acısızdır. Özellikle daha parlak, canlı, dolgun ve eşit tona sahip bir cilt isteyen gelin adayları için thulium bakım tercih etmeleri gereken bir tedavi seçeneği.

Düğün gününde pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için karbon peeling uygulaması da sıklıkla tercih ediliyor. Bu uygulama ile ciltteki lekeler, büyümüş gözenekler, yağlanma düzensizliği, sarkmalar tedavi edebiliyor. Ağrısız ve enjeksiyonsuz oluşu ayrı bir avantaj sunuyor. Uygulama sonrasında lekeler giderilmiş, gözenekleri küçülmüş, gerginliği artmış, kırışıklığı azalmış bir cilt ortaya çıkıyor çıkabiliyor.

Düğünde, balayında terleme, kabusunuz olmasın !

Dr. Yasemin Savaş, bu sorundan kurtulmada botoksun tedavi yöntemlerinden olduğunu, özellikle koltuk altı terlemesinde uygulandığını belirtiyor. Bu teknik ile hastanın koltuk altı terlemesini engellemek için botulinum toksini enjeksiyonu kullanılır. Botoks tedavisi ile koltuk altı ter bezlerinin çalışması yavaşlatılarak kişinin aşırı terlemesi azaltılır. 

Koltuk altına yapılan enjeksiyonların etkisi ortalama 15 gün içinde ortaya çıkar. Botoks uygulamasının  vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur. Koltuk altlarına botoks tedavisi uygulayan kişiler operasyonun sonuçlarından son derece memnun kalır. İşlem son derece basittir ve ağrısızdır. Koltuk altı terlemesi %80 oranında azalır.  

Yorgun görünüme ve morluk tedavisine göz altı Işık dolgusu 

Bu dönemde yorgunluktan göz altında çökmeler meydana gelebilir. Estetik kaygı oluşturan bu durum kişinin yorgun ve hasta görünmesine sebebiyet verir.Göz altındaki çökmeler, morluklar, kahverengi halkaları yok eden; yorgun, hüzünlü yüz ifadesinden kurtulmanızı sağlayan göz altı dolgusu işlemi ayrıca kırışıklıklarınızı da giderir. Göz altı ile yanak arasında bulunan çöküklükler, oluklar kısa sürede ağrısız ve acısız bir şekilde tedavi edilebiliyor. Protein, vitamin, antioksidan ve mineraller ile gözaltı morlukları da belirgin oranda yok oluyor.

Çok hafif bir dokunuşla uygulanacak gelin botoxu ile gözlere canlılık, hafif çekicilik ve aydınlık vermek te mümkün.

Gelinlere bakım önerileri
Dr. Yasemin Savaş

Dudak ve buruna dolgu

Dudaklarının biraz daha diri ve belirgin olmasını sağlamak, dolgu uygulamalarıyla mümkün. Dolgular ayrıca dudaklara nem takviyesi de yaptığından pürüzsüz, canlı ve taze bir görüntü sağlar. Dolgular ayrıca geniş kullanım olanaklarından dolayı, özellikle burun görüntüsünü sevmeyen gelinler için de faydalı. Burun dolgusuyla burun ilizyonel bir etki ile küçük gösterilebilir. Cerrahiden korkan veya düğün öncesinde cerrahinin risklerini göze alamayanlar için pratik bir çözüm sağlar. Düğün öncesinde özellikle fotoğraflarda daha bütünsel bir görünüme sahip olmak için ameliyatsız burun estetiğine başvuran gelin ve damat adayı sayısı da oldukça fazla. Burun bölgesinin orantısı özellikle fotoğraflarda güzel çıkmak için önemli. Gelin ve damat adayları ameliyat istemedikleri zaman bu uygulamayı tercih edebiliyorlar. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !