Çene Dolgusu Yaptırırken Altın Orana Dikkat

Meryem Uzerli'nin fazla kilolarından kurtulduktan sonra yaptırdığı estetikler Cannes'daki fotoğraflarının yayınlanmasıyla gündeme oturdu. Uzerli'nin özellikle çenesine yaptırdığı dolgu ile yüz hatlarının daha keskin oluşu dikkatlerden kaçmadı.

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen çene dolgusu operasyonu, yüz hatlarını belirginleştirmek isteyenler tarafından yaptırılıyor. Özellikle kadınlar, daha genç, dinamik ve güzel görünmek için bu gibi küçük dokunuşlara başvuruyor.

Ancak bunu yaparken eski halinden çok da uzaklaşmadan hafif dokunuşlarla bu değişimi gerçekleştirmek istiyor. Medikal estetiklerde doğal bir görüntü yakalamak için yapılması gerekenleri Esteticium Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi Medikal Estetik Uzmanı Dr. Ozan Özcan anlatıyor.

"Yüzde altın oranı yakalamak her ne kadar önemsiz gibi dursa da çene estetiği de en az burun estetiği kadar önem taşımaktadır. Son zamanlarda gündemde olan ve özellikle kadınlar tarafından sıklıkla yaptırılan çene estetiği, cerrahi olarak yapılmakla beraber dolgu maddeleri ile de yapılabilmektedir.
Kişinin çene dolgusu veya protezine ihtiyacı olup olmadığı ise yüzdeki altın orana göre belirlenmelidir. Bunun için de basit olarak yüzü 3 bölüme ayırırsak; alında saç çizgisi ile burun kökü birinci bölge, burun kökü burun ucu ikinci bölge ve burun ucu ile çene ucu olan üçüncü bölge arasındaki mesafe eşit olmalıdır.

Yüzün alt 1/3 kısmında da burun kökü alt üst dudak birleşim kıvrımı 1/3 dudak kıvrımı çene ucu mesafesi de 2/3 olmalıdır. Tabi ki yan profilden çenenin önde veya geride olmaması ve önden çenenin genişliğinin uygun ölçülerde olması gibi birçok faktör de önem taşımaktadır.

Ayrıca çenedeki golf topu görünümünden, dolgu ve botoks uygulamalari ile kurtulmak mümkündür. Dolgu uygulamalarının 1 yıl kalıcılığı vardır. Çenenizi daha sivri, hatları daha keskin istiyorsanız yüz yapınızın yüzünüzde oranın bunu uygun olup olmadığı yüzünüzün buna ihtiyacı olup olmadığını mutlaka uzman gözlere bırakmanızı tavsiye ederiz. Ufak bir tavsiye; kalıcı bir uygulamadansa dolgu maddeleri ile uygulama yaptırıp beklentinizi karşılayıp karşılayamadığını görebilirsiniz."

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !