Kadınlar giderek erkekleşiyor mu?

Son dönemlerde sosyal medya hesaplarında bazı ünlülerin paylaştığı ab crack görselleri yeni bir tartışmayı gündeme getirdi: Kadınlar neden kaslı vücut istiyorlar?

"Giderek daha kaslı bir vücuda sahip olmaya çalışan kadınlar en fazla karın kası çalışmaları yapıyorlar. Karın kasına ek olarak ab crack yani iki göğüs arasından başlayarak mide boyunca oluşan çukurluk için spor salonlarını dolduran kadınları görüyoruz. Manken Emily Ratajkowski'nin paylaştığı karın kası ve ab crack görüntülü vücudu ise, kadınların idolü haline geldi. " diyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur abcrack, karın kası ve kaslı bir vücuda sahip olmaya çalışan kadınları anlattı.

Konu tamamen imaj meselesi
"Karın kası estetiğini son 3-4 senedir çoğunlukla erkek hastalarımıza uyguluyor ve son derece başarılı geri dönüşler alıyoruz. Arada karın kası estetiğini talep eden, üstelik spor da yapan bayan hastalarımız da oluyordu. Fakat son dönemlerde kadın hastaların sayısı oldukça arttı. Bir de buna sosyal medyada boy gösteren ab crack görselleri eklenince, karın kasına ek olarak mide boyunca çukur hat şeklinde uygulamalar da yapmaya başladık. Kaslı vücut her zaman istenen ve estetik dışı olmayan bir görüntüdür aslında fakat kadın bedeninin her zaman yuvarlak hatlı, zarif ve gerektiği kadar yağlı olması sevilmiştir. Çünkü kadın zarafeti temsil eder, annedir, yumuşaktır, anlayışlıdır.

Bedeniyle değil, aklıyla savaşır, yener. Fakat günümüz dünyasında artan çalışan kadın sayısı, erkeklerden farkı olmaksızın her sektörde iş gücü potansiyeline sahip olmaları, kadınları da güçlü gözükmeye itiyor. Kısaca bir imaj meselesi diyebiliriz buna. Güçlü gözükme konusu da kaslı ve enerjik bir bedenden geçiyor. Bu sebeple spor yapan, enerjik gözükmeye çalışan, karın kası ve ab crack isteyen bayanların sayısı bu sebeple arttı" diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaz döneminde pek çok kadın hastaya karın kası estetiği uygulaması yaptıklarını söyledi.

Canlı, enerjik, güçlü, istikrarlı ve yenilmez gözükmek
"Aslında kadınlar erkekleşmiyor, tek dertleri estetik bir beden içinde, canlı, enerjik, güçlü, istikrarlı ve yenilmez gözükmek. Bakın bana gelen hastalarım çoğu zaten spor yapan ama bir türlü istedikleri görüntüye karın kaslarında ulaşamayan kadınlar. Ab crack ve karın kası son derece istikrarlı bir beslenme düzeni, egzersiz ve antrenman disiplini ister. Yıllarca spor yapmak ve bu disiplini korumak gerekir. Estetik cerrahi bu konuda son derece pratik bir çözüm sağlıyor. Spor yapmaya vakit bulamayanlar ve karın kasına yönelik egzersizlerden cevap alamayanlar bayanlar, 1 saat içinde karın kası estetiği ile fit bir görüntüye kavuşabiliyorlar".

Karın kası ve ab crack nasıl yapılıyor?
"Hepimizin karın, göbek bölgesinde kas var. Fakat üzerine binen yağ tabakası yüzünden ve tabii kaslar çalıştırılmamışsa belirgin şekilde durmazlar. Karın kası estetiğinde amacımız bu kasların üzerindeki yağlara, kas şekli vermektir. Kullandığımız teknik liposculpture metodudur. Kasların hemen kıvrım yerleri üzerine gelen yağ birikimini inceltiyoruz. Bu şekliyle kaslı bir görünüm oluşuyor. Ab crack görüntüsü için de aynı şekilde mide üstüne gelen bölgeye uygulama yapıyoruz" diyen Cihantimur, kişilere istedikleri oranlarda karın kası ve ab crack görüntüsü verebildiklerini söyledi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !