Daha iyi bir profil için çene ucu estetiği

Çene bölgesi yüz güzelliğinin ayrılmaz bir parçası. Özellikle çene ucuna yapılan yağ transferi ile mevcut çene hattının yeniden şekillendirilmesi sağlanıyor

Estetik Plastik ve Rekonstrüktüf Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur çene ucu estetiği hakkında bilgiler verdi:" Çene bölgesi, çene ucu total yüz bütünlüğüne katkı sağlayan bir alandır.

Zamana bağlı gelişebilecek deformasyonlarda veya doğuştan gelen yapısal çene görüntüsü sorunlarında yağ transferi uygulaması yaparak, bir düzeltme işlemi yapabiliyoruz. Kullandığımız teknik içerisinde yoğun olarak kendi kendini yenileyebilen kök hücre barındırdığı için, hasta ömür boyu güvenli bir şekilde bu görüntüsünü koruyabiliyor"

Çene implatlarından çok daha fazla konforlu
"Kullandığımız teknik, hastanın kendi yağından elde edilen ve kök hücreden zengin hale getirip sorunlu bölgeye transfer edilen bir nevi dolgu uygulaması. Kendi geliştirdiğim Cihantimur Yağ Transferi uygulamasıyla yapıyoruz. Bu yağı hastanın gıdı bölgesinde varsa fazlalık yağdan ya da bedeninin herhangi bir bölgesinden alacağımız yağdan elde ediyoruz. Yapay çene implatlarından çok daha fazla konforlu bir uygulama, hastaya ömür boyu ve en önemlisi doğal bir sonuç veriyor" diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, kemiğe müdahale edilmediğini de dile getirdi.

Çene ucu estetiğini kimler tercih edebilir?
"Hastanın çenesi çok girift olabilir, çok geniş, çok dar, çok sivri ya da çok yayvan olabilir. Hazırladığımız bu zengin kök hücreli yağı, çene bölgesine enjekte ediyoruz. Enjeksiyon şekil vererek yapılıyor. Bir nevi heykeltıraş gibi, hastaya yeniden çene oluşturuyoruz ama elbette bu oluşturulan yapı yağ ile yapılıyor. Kesi yapılmıyor, noktasal girişlerle uygulanıyor.

Hasta sosyal hayatından kopmuyor ve en önemlisi kök hücreden zengin bir yağ transferi olduğu için, hasta ömür boyu güvenle yeni görüntüsünü koruyabiliyor" diyen Cihantimur, diğer tüm operasyonlarda olduğu gibi, çene ucu estetiğinde de konuya total olarak bakılması gerektiğini ve eğer gerekiyorsa, genel harmoniyi sağlamak adına, aynı seans içerisinde, yüz bölgesinde başka alanlara da müdahale edilebileceğini ifade etti.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !