Bölgesel kilolarınıza veda edin

Tatil ve düğün sezonunun açılması ile kış aylarında kalın kıyafetler altında saklanabilen fazla kilolar sorun olmaya başladı. 

Diyet ve spora rağmen bölgesel yağlanma sorunlarından kurtulamayanlar için lazer liposuction yönteminin çözüm olabileceğini söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Haluk Duman, “Lazer liposuction normal liposuctiona oranla hasta için çok daha kolay bir yöntemdir. Ancak en önemlisi bu yöntem ciltteki kolajene etki ederek cildi sıkılaştırır ve sarkmaları önler” dedi.

Yaz aylarının gelmesi ile fazlalıklarından kurtulmak isteyenleri zayıflama telaşı sararken bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmak isteyenler için cerrahi yöntemler gündeme geliyor. Diyet ve spora rağmen bölgesel kilolarını atamayanlara normal liposuctiona oranla çok daha acısız ve avantajlı bir yöntem sunan lazer liposuction son dönemin en sık kullanılan yöntemlerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Lazer liposuctionın son derece güvenli, kolay ve çok başarılı sonuçlar veren bir yöntem olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Haluk Duman, Liposuction denince akla gelen ağrılar ve morlukların bu yöntemde en aza indirgendiğini söyledi. Prof. Dr. Duman, düzgün bir fizik için yapılan diyetlerde istenilene ulaşılamadığı zaman özellikle göbek, bel, basen ve diz çevresindeki fazlalıklardan kurtulmanın bu yöntem ile mümkün olduğunu sözlerine ekledi.

Dokulara zarar vermiyor
Lazer liposuction yönteminin avantajlarına değinen Prof. Dr. Duman, yöntemin lokal anestezi ile, küçücük bir delikten girilerek yapıldığını belirterek “Bu yöntem hem hastayı yormuyor hem de doku zararını minimuma düşürüyor” dedi. Prof. Dr. Duman yöntemin en önemli avantajlarını, normal liposuction ile kıyaslanamayacak kadar az travmatik olması, operasyon sonrasında dönemde ağrı, ekimoz, morluk, ödemin minimal olması ve hastanın kısa sürede normal yaşamına dönebilmesi olarak sıraladı.

Cildi sıkılaştırıyor, sarkmaları engelliyor
Lazer liposuctionun en önemli özelliğinin sıkılaştırıcı etkisi olduğunu belirten Prof. Dr. Duman, “Yöntem kolajene etki ederek ciltte sıkılaşmaya neden olur ve sarkmaları önler ve hatta sarkmaları düzeltir” diye konuştu. Prof. Dr. Duman, lazer liposuctionın boyun (gıdı), kol, karın, bacak içi kısmı ve dizler gibi sarkma eğilimi olan bölgelerde kullanımının son derece etkili olduğunu dile getirdi.

İncecik ayak bileklerine kavuşturuyor
Yöntemin özellikle kalın ayak bileğinden şikayet eden kadınlar için güzel sonuçlar verdiğini anlatan Prof. Dr. Duman, “Ayak bileği kalın olan kadınlarda uygulama ile aşil tendonunu ortaya çıkartıyor, kadınların en feminen yerlerinden biri olan ayak bileğini yeniden şekillendirebiliyoruz” diye konuştu.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !