Hokka gibi burnum olsun diyenler

burun estetiğiBurun estetiği yaptırmak istiyorsunuz değil mi, hiç merak etmeyin, sizin gibi düşünen dünyada 2 milyon insan var.

Hemen herkes burnundan şikayetçi, hokka gibi burnum olsun diyenlerin sayısı çok fazla. Burun estetiği için en iyi doktor araştırılıyor, internet siteleri, forumlar, tavsiye sayfaları hep burun estetiği üzerine. Peki, hiç düşündünüz mü, özellikle son yıllarda burun estetiği konusunda neden bu kadar fazla bir talep oluştu, genlerimiz mi bozuldu da, herkesin burnu sorunlu? Elbette değil, sorun cep telefonları ve özçekim, selfie sorunsalı…

Özçekim geçen sene Oscar töreni sırasında da hatırlarsanız, top noktasına erişmişti. Hangimiz bu ünlülerin burunlarını hatırlıyoruz? İnsanlar orada yaptıkları işle ve bakımlı halleriyle çok daha dikkat çekiyorlardı. Burunları kimin aklında?

Şimdi ne alaka diyeceksiniz ama bilimsel bir kanıtı var burun estetiği oranlarının artması konusunda. İngiliz Estetik Cerrahi Kurumunun yaptığı bir araştırmada, son yıllarda artan burun estetiği konusu araştırılmış. Araştırmaya 1500 ü aşkın insan katılıyor. Katılımcıların yaş aralıkları 20 ila 45 yaş arası. Özellikle 20- 30 yaş aralığında son derece yüksek oranlarda burun estetiği yaptırmak istediğine dair açıklamalar mevcut. Nedeni sorulduğunda ise, resimlerde, özçekimlerde, daha iyi profil ve poz verebilmek olarak kaydedilmiş.

Sosyal medyanın amansız gelişmesi, hemen herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar, check in yapılan mekanlar, mekanlarda verilen pozlar ve yapılan özçekimler, burun estetiğini son yılların yükselen trendi yaptı. İnsanlar daha iyi resim verebilmek için, ya resim çektirdikten sonra akıllı telefon uygulamalarıyla yüzünde değişiklik yapıyor ya da hoşlanmadığı burnu için bıçak altına yapıyor.

Sosyal medyanın ve özçekim çılgınlığının sonu nereye varır bilemiyoruz ama aslında burnun yüz güzelliğine çok da fazla bir katkısı bulunmuyor. Bakımlı saçlar, pürüzsüz güzel ve canlı bir cilt, dolgun ve diri dudaklar ve berrak, canlı bakan gözler, burundan çok daha fazla algılanıyor. Özçekim yapacaklar burun estetiğine takılıp duradursun, özellikle burnu ile sorun yaşayanlar, nefes alamayanlar ya da gerçekten çok ciddi solunum problemi olanlar, burun estetiğine sıcak bakabilirler.

http://www.estetikinternational.com.tr/burun-estetigi.html

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !