Yaşlanma etkilerini iplerle silin

Medikal estetik alanında günümüze kadar uygulanmaya devam eden Yüz Asma ya da Ataçlama (Lifting, Happy Lift ve benzeri isimlerle de anılmaktadır.) yöntemi yaşlanma etkilerini ipler yardımı ile yüzde belirli dokuları yukarı kaldırarak çözmektedir. Bu yöntemin en önemli handikabı ise iplerin insan vücudundan atılamaması ve yeniden operasyonla çıkarılması gerekliliğidir.

“Organic Lifting” yönteminde ise yan etkisi olmayan, vücut tarafından tümüyle eritilebilir cerrahi ameliyat ipinin cilt içine yerleştirilmesi sonucunda; ip cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak görevi görüyor hem de kolajen ve diğer bağdokusu elemanlarını uyararak ciltte bir gençleşme ve yenilenme süreci meydana getiriyor. İpler vücutta yaklaşık 240-300 gün içinde eriyor ve uygulamanın olumlu etkileri 2 yıla kadar devam ediyor.
Özel Mayasante Polikliniği’nden Doktor Devrim Gürsoy yöntemi “Lifting metodu uzun zamandır gençleşmek isteyen hastalarımız tarafından tercih edilen bir metot olarak biliniyordu. Bu uygulama ile cerrahi uygulama yaptırmadan cerrahi ipliklerle yüz geriliyor; göğüs, kalça kaldırılıyor; bacak içleri ve kollar toparlanıyor.

Fakat bu yöntemin en önemli sorunu, operasyonda kullandığımız materyallerin insan vücudunda eriyememesi ve sürecin sonunda hastanın mutlaka yeni bir operasyonla iplerini almak zorunda kalmamızdı. Ayrıca hastaların vücuda uyumlu olmayan bir maddeyi bünyelerinde taşıdığı için rahatsızlık duyma olasılıkları da vardı. İnsan vücudunda eriyebilir, yan etkisiz, güvenli cerrahi sütür materyali olan polidiaksanon(PDO) iplikler aracılığıyla cilt kaldırılıyor, geriliyor ve kırışıklıklar gideriliyor. İpler vücutta yaklaşık 240-300 gün içinde eriyor ve uygulamanın olumlu etkileri 2 yıla kadar devam ediyor. “Organic Lifting” metodu ile hem lifting operasyonunun tüm avantajlarını kullanıyoruz hem de dezavantajlarını ortadan kaldırmış oluyoruz.”sözleriyle anlattı.

“Organic Lifting” ameliyathane şartları ve derin anestezi gerektirmiyor. Topikal ya da Iokal anestezi ile uygulanıyor. Yüz için yaklaşık 20-60 dak.Iık sürede burun kaldırmak, kırışıklıkları açmak, sarkmaları düzeltmek mümkün olabiliyor. Aynı şekilde kalça, göğüs, bacak ve kolların toparlanma ve şekillendirme ihtiyacı da bölge başına 60-90 dakika içinde karşılanabiliyor. Kişi günlük yaşantısına hemen uygulama sonrası dönebiliyor ve olumlu etkiler hızla ortaya çıkıyor.

Diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında klasik cerrahi germe işlemine göre daha çabuk, iyileşme süresi gerektirmeyen pratik bir yöntem olarak öne çıkıyor. Botoks, dolgu, kozmetik ve cihaz uygulamalarına göre daha uzun ve net etki süresi; kısa uygulama süresine bağlı olarak zaman kaybı olmaksızın etkili olması, toplam maliyetin uygunluğu ve birçok uygulama ihtiyacını tek uygulama ile ortadan kaldırması gibi avantajları içeriyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !