Sonsuz aşkın ve asaletin bir simgesi

Reklam

Geçmişten günümüze, kadınlar takıya her zaman ayrı bir önem vermişlerdir.

Bulunan eski mezarlar, tarihi belgeler ve diğer kanıtlar da göstermektedir ki takılar, binlerce yıldan beri kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Günümüzde bu önem yerini korumaktadır. Hemen hemen her kadın birçok takı kullanmakta ve güzelliğine güzellik katmaktadır. Çağımızda kadınların en çok rağbet gösterdiği takı ise tektaş yüzüktür.

Kişisel gücün ve özgüvenin çok değerli olduğu dünyamızda tektaş yüzük, bir fark yaratma aracı olarak anlam kazanır. Çalışan, kazanan, yöneten, emir veren kadın, bağımsızlığının ve gücünün bir simgesi olarak tektaş yüzük takar. Toplumdaki konumu ve sosyal statüsündeki yüksekliğin bir işaretini parmağında taşır adeta. Ve yeri gelir, bir başkasının hediye etmesini beklemeden kendi kendisini ödüllendirir tektaş yüzükle. Bu, yalnızlığın bir işareti değil, güçlülük ve özgüvenin dışa vurumudur bir nevi. Ayrıca tektaş yüzük, sadakatin ve sevginin de bir simgesidir.

Sonsuz aşkın en değerli hatırlatma yollarından biridir ve bu yönüyle oldukça kıymetlidir. Sadakat gibi günümüzde zor bulunan bir özelliği böyle kuvvetli bir hediyeyle sevdiklerimize hissettirebilmemiz, doğanın bize sunduğu bir nimettir.

Yüzükteki pırlanta tek parçadır ve bu yönüyle bir beraberliğe işaret eder. Dünyanın en sağlam taşıdır ve aşkın sarsılmazlığını yansıtır. Ayrıca milyonlarca yıllık tarihiyle ve sonsuza kadar yok olmamasıyla da nesilden nesile bir aktarım aracıdır. Yani kısacası sevdiğinize hediye edeceğiniz tektaş yüzük hem duygularınızın değerini anlatacak hem de sizden sonra gelecek nesillere sizin adınıza şahitlik yapacaktır.

Tektaş yüzük asaletin bir simgesidir. Şık görünümünün yanı sıra eski çağlarda kraliçelerin en önemli takılarından olmuştur. Ülkenin en güçlü kadını olan kraliçe, genellikle halkı tarafından Tanrının bir lütfu olarak görülür ve hatta ona bir Tanrısallık yüklenirdi. Parmağındaki tektaş yüzük de bu gücün bir simgesi sayılırdı. Görüldüğü gibi tektaş yüzük hem aşkın ve sadakatin bir simgesi hem de gücün, bağımsızlığın ve kişinin kendi ayakları üzerinde durmasının bir göstergesidir. Her haliyle güzel olan kadını daha da güzelleştirmekte, asaletini yansıtmaktadır.

Bütün kadınlar, kadın olmanın verdiği içsel gücü hayatlarının bir döneminde ya da bölümünde ortaya çıkarırlar. İşte o zaman kendileri de parmaklarında taşıdıkları tektaş yüzükler kadar parlarlar.

Sonsuz aşkın ve asaletin bir simgesi Sonsuz aşkın ve asaletin bir simgesi Reviewed by VEKA MEDYA on Pazartesi, Ekim 07, 2013 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji
Bumerang -  Yazarkafe
Önizleme