Erkeklerin asla duymak istemedikleri...

Birisine sevgi ve saygıyla bağlı olmak dünyanın en mükemmel duygularındandır. Ama bazen ilişkiyi ya da partnerimizi zedeleyecek şeyler yapabiliyoruz. Çoğu zaman düşünmeden gelişi güzel konuştuğumuz, ani tepkiler verdiğimiz için erkek partnerlerimizi incitebiliyoruz.

Erkekler çocuk gibidir. Siz başka bir şey söylemek istersiniz ama onlar bambaşka bir şey anlayabilir. Bu yüzden konuşmadan önce iyice ölçüp, tartmalıyız. Özellikle erkeklerin ne olursa olsun kadınlardan duymak istemedikleri 8 farklı şey var. Onları sizler için araştırdık. Dileriz çoktan bunları sevgililerinize söylememişsinizdir.!

'Annesinin oğlu!'
Kadınların aksine erkekler anneleri ile anılmaktan hoşlanmazlar. Siz her fırsat bulduğunuzda annenize gider, ona olan biteni anlatır ve ondan fikir alırsınız ve bu kadınlar arasında gayet normal algılanır. Hatta erkek arkadaşınız bazı durumlarda annenizin sizi etkilediğini düşünse bile bunu size yansıtmaz. Ama erkekler aynı  şekilde annelerine düşkün oldukları zaman hoş karşılanmaz. Oysaki erkekler annelerine aşık insanlardır. Eşlerini bile annelerine en çok benzeyen kadınlardan seçerler. Sevgiliniz annesiyle çok haşır neşir ise ve bir tartışma sırasında ona 'anneci, annesinin oğlu, ana kuzusu' gibi sözler söylerseniz bu onun gururunu büyük ölçüde zedeler. Bir erkeği annesiyle olan yakınlığı ile vurmak bir ilişkiyi zedeleyen en büyük hatalardan birisidir.

'Saçların dökülüyor, kel kalacaksın'
Erkeklerin en büyük sorunlarından biridir saç dökülmesi. Hele ailelerinde kel olan bireyler varsa ergenlikten beridir ileride saçlarının döküleceğini, bu durumda ne yapacaklarını merak ederler. Yaş ilerledikçe alınlarında ve tepelerinde belirginleşen dökülmeleri görmezden gelmeye çalışırlar ama beraber oldukları kadınların bunu yüzlerine vuruyor olması onları son derece rahatsız eder. Sadece kel kaldıklarını hayal etmeleri bile kendilerini güvensiz hissetmelerine yetecektir. Kendini yetersiz ve güvensiz hisseden erkek egolarını tatmin etmek için şüphesiz başka kadınlarla flört etmeye çalışacak hala eskisi gibi yakışıklı olduğunu hem kendine hem size kanıtlamaya çalışacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmak ve sevgilinizin moralini bozmamak için ona asla acı olan bu gerçeği söylemeyin!

'Konuşmamız lazım'
Bu söz erkeklerin kendilerini suçlu hissetmesinden başka hiçbir işe yaramaz. Bu sözü duyar duymaz ilk istedikleri onları bulamayacağınız bir yere ışınlanmaktır. Pek çok erkek için 'konuşmamız lazım' sözü göz yaşı anlamına gelir. Ve erkekler ağlayan kadınlardan pek haz etmezler. Ortada gerçekten ciddi bir sorun yoksa, kendi başınıza işin içinden çıkabileceğiniz ve düzeltebileceğiniz bir şey ise bunu sevgilinize söylemeyin.

'Arkadaşlarını sevmiyorum'
Erkekler arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok zevk alırlar. Bu onlar için bir nevi beyinlerini ve ruhlarını şarj etmektir. Ama kadınlar çoğu zaman eşlerinin arkadaşlarını potansiyel ara bozucu gördükleri için onlardan nefret ederler. Ve sevgilileri ne zaman arkadaşlarıyla plan yapsa trip atar, 'arkadaşlarını sevmiyorum' derler. Bu erkeklerin hiç hoşuna gitmeyen sözlerden biridir. Eğer onun arkadaşları hakkında olumsuz bir şeyler söylemek istiyorsanız kıskanç ve nevrotik bir kadın tutumu sergilemeden kibar bir dille anlatın. Böylece onu arkadaşlarına daha fazla itmemiş olursunuz. Hatta mümkünse sevmeseniz bile bunu ona belli etmeyin.

'Sen zaten hep böylesin!'
Onun karakteri ve inandığı şeyler uğruna bu sözü sarf ediyorsanız büyük hata yapıyorsunuz demektir. Hiçbir erkek ya da kadın kişiliğinin eleştirilmesinden zevk almaz. Özellikle erkekler kadınlar için karakterini değiştirmek istemez. Pek azı bunun için uğraşır. Bu sözü söylediğiniz zaman sevgiliniz daha önceki ilişkilerini düşünecek ve sizi onlarla kıyaslamaya başlayacaktır.

'Artık'
'Beni artık sevmiyorsun, benimle artık ilgilenmiyorsun, beni artık çok az arıyorsun, artık sinemaya gitmiyoruz, artık beni arzulamıyorsun'... bu liste uzar gider. Erkek bu sözü duyduğu zaman kendisini köşe kıstırılmış ve çaresiz hisseder. Erkekler böyledir, ilişki zamanla oturmaya başladığında güzel sözleri daha az söylemeye başlarlar. Ama bu sizi 'artık' daha az sevmediklerinden ya da düşünmediklerinden değildir. Bu 'artık' sizi gerçekten sevdiğini anladığına inandığı içindir.

'O kız güzel değil mi?'
Asla gerçek cevabı alamayacağınız, iki taraf içinde çok can sıkıcı bir soru. Erkek bu soruyu duyunca  hemen ' güzel desem günüm çok kötü geçecek'  diye düşünmeye başlar. Size 'hayır, güzel değil' dese siz onu yalancılıkla suçlayacaksınız, 'güzel' dese 'benden daha mı güzel' diyeceksiniz. En iyisi ne sevgilinizi zor durumda bırakın ne de sizin moraliniz bozulsun.

'Eski sevgilim asla böyle yapmazdı'
Mevcut sevgilinizle eski erkek arkadaşınızı karşılaştırmak kadar kötü bir durum yoktur. Düşünsenize aynısını o size söyleseydi neler hissederdiniz? Madem eski erkek arkadaşınız daha iyiydi neden şuan yeni bir erkek arkadaşınız var? Madem yeni erkek arkadaşınızı seviyorsunuz peki o zaman neden egosuna zarar vermeye çabalıyorsunuz? Sakın eski ve yeniyi mukayese etmeyin çünkü siz kaybedersiniz!
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !