Her iki çiftten biri neden mutsuz?

Her iki çiftten biri mutsuz

İlişkiler hakkında kötü haberlerimiz var! Düşündüğümüz kadar eğlenceli olmayabilirler...


İlişkiler hakkında kötü haberlerimiz var! Düşündüğümüz kadar eğlenceli olmayabilirler – özellikle tek başımızayken ve el ele bir çift gördüğümüzde.

Yeni bir araştırmaya göre, her 10 çiftten 6'sı artık 'cicim dönemi'ni yaşamıyor. Kesin konuşmak gerekirse, oldukça mutsuzlar ve ilişkilerinin yürüyeceğini düşünmüyorlar. Bu 6 çiftin 4'ü ayrılmak istiyor ve 10'da biri partnerine artık güvenmiyor bile. Peki neden hala birlikteler ki?

Fakat bu evre daha da depresif. İncelenen 3000 çiftin yüzde 75'i ilk zamanlardaki kadar sık sevişmiyor. Yüzde 50'sinden fazlası partnerini sevecen bulmuyor, yüzde 25'i seks hayatlarının görev haline geldiğini söylüyor, yüzde 33'ü spontane davranışların bittiğini, yüzde 13'ü aynı hayat görüşünü paylaşmadıklarını, yüzde 19'u birlikte yeterince zaman geçirmediklerini ve yüzde 7'si birbirlerinden artık hoşlanmadıklarını söylüyor.

Ne kadar üzücü… Neredeyse yeni bir ilişki yaşamaktan vazgeçmemizi sağlayacak… Mutlu bir birlikteliği olan insanların seslerini yükseltme ve teşvik edici bir şeyler söyleme vakti geldi! Ama o zamana dek araştırma sonucunda elde edilen ilişkiden yakınma sebeplerini bilelim:

1. Doğallık yoksunluğu
2. Aşk yoksunluğu
3. Kötü cinsel hayat
4. Birlikte yeterince zaman harcayamama
5. İletişim eksikliği
6. Gelecek için aynı şeyleri istemem
7. Güven yoksunluğu
8. Duygusal yakınlık eksikliği
9. Dürüst olmama
10. Birbirinden artık hoşlanmama

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !