Güneş ruhumuza iyi geliyor… Peki ya güneş ışınları?

Güneş ruhumuza iyi geliyor…  Peki ya güneş ışınları?

Güneşe kavuşmak ve onunla kucaklaşmak ruhumuza iyi geliyor…  Peki ya güneş ışınları?

Yaz aylarıyla beraber cildimizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için daha özenli olmamız gerekiyor. Güneşte bulunan zararlı UVA ve UVB ışınları cildimizde birçok olumsuz değişimlere sebep olabiliyor. Bu nedenle cildimizi düzenli olarak güneşten korumak büyük önem taşıyor.

Uzmanlara göre cildi güneşten korumanın en etkin yolu, yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanmak. Güneş kremi seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli özelliğin UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu özelliğe sahip olması gerektiğini belirten sektörün lider markalarından Sinoz Kozmetik CEO’su Yasin Çörekci, güneş koruyucu ürünlerinin cilt tipine göre seçilmesi gerektiğinin altını çizdi. Yağlı, kuru ve lekeli cilt tiplerinin, ihtiyaca yönelik üretilmiş güneş kremlerini kullanmalarının daha doğru olacağı bilgisini paylaşan Çörekci, güneş koruyucu ürünlerinin güneşe çıkmadan 15-20 dakika kadar önce cilde uygulanması ve her 2 saatte bir yenilenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Gölgede dahi olsak hatta kış aylarında kapalı havalarda bile güneş koruyucu kullanmanın cilt sağlığı için önem arz ettiğini belirten Yasin Çörekci “ günümüzde güneş koruyucu kullanımı bilinci oldukça artmış durumda. Son yıllarda güneş kremi satışlarındaki yukarıya doğru giden parametreden de anlayacağımız üzere artık hemen herkes yediden yetmişe özellikle yaz aylarında dışarıya çıkmadan önce güneş kremi sürüyor. Bu son derece sevindirici, demek ki Türk halkı bu konuda çok hassas ve belli bir farkındalığı yakalamış durumda” dedi.

Güneş ruhumuza iyi geliyor…  Peki ya güneş ışınları?

Çözüme yönelik cilt bakım ürünleriyle öne çıkan Sinoz’un; Normal ve Kuru Ciltlere Özel Güneş Kremi, Lekeli Ciltlere Özel Güneş Kremi, Yağlı Ciltlere Özel Aydınlatıcı Yüksek Koruma ve aydınlık görünüm sağlayan Pembe Güneş Kremi Pink Touch olmak üzere her cilt tipine yönelik güneş kremi ürünleri mevcut.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !