Sevgilinden ayrılmanın en kötü yolları


Pek çok insan, çok daha kötü şekillerde ilişkilerini sonlandırıyor her gün. İşte birisinden ayrılmanın en kötü yolları:

Yahoo! Sports'a göre, Los Angeles Kings'de profesyonel hokey oyuncusu olan Jarret Stoll, Rachel Hunter ile yakında gerçekleşecek olan düğününün iptalini bildirmek için email yolunu tercih etmiş. Tüm davetlilerine toplu atılan bir mail… Saygı ve görgü kurallarını gözden çıkarsak bile hala can sıkan bir tutum değil mi sizce de?

Ve ne yazık ki yalnız değil. Pek çok insan, çok daha kötü şekillerde ilişkilerini sonlandırıyor her gün. İşte birisinden ayrılmanın en kötü yolları:

Facebook: Bugünlerde, facebook profiline yeni ve çarpıcı halinizin fotoğrafını koymak kadar kolay ilişki statüsünü değiştirmek. Hatta daha da kolay, hatta biraz da ayartıcı! Ve duygusuz... Yani ister başlangıcını ister sonunu beyan edecek olun lütfen bunu hangi şartlar altında olursa olsun ikinci şahısla işbirliği içinde yapın.

Aleni: Üzücü bir tarz daha, dışarıda topluluk arasında tek etmenin kolay olacağını düşünenlerden misiniz? Bunun tatsızlık çıkarmaması için bir önlem olduğunu mu sanıyorsunuz? Ağlamayacak, önündeki yemeği yemeye ya da içkisini içmeye devam edecek ve "anlıyorum" mu diyecek? Halbuki istatistiklere göre genelde tersi oluyor ve karşı tarafın verdiği tepki ikinizi de son derece zor durumlarda bırakabiliyor.

Yazarak: Hepimizin gayet iyi bildiği Sex and the City dizisinin bir bölümünde, Carrie (Sarah Jessica Parker), erkek arkadaşı Berger  (Ron Livingston) tarafından bir post-it ile terk ediliyordu. Biliyoruz ki pek çok durumda, duygu ve düşünceleri yazıya dökmek, yüksek sesle dile getirmekten daha kolay. Ama iş terk etmeye geldiğinde, bu tavır hiç de adil olmaz; çünkü karşınızdaki insanın kendini ifade ve tepki verme hakkını da elinden almış oluyorsunuz!

Bunu sizin için başkasının yapmasını sağlamak: Dizinin aynı bölümünde, kızlar terk edilme hikayelerini paylaşırken, Miranda (Cynthia Nixon) anlatıyor: "Bir keresinde bir adamın kapıcısı tarafından terk edilmiştim. Bana 'Üzgünüm bayan Hobbs, Jonathan aşağıya inmeyecek' demişti." Gerçekten, ilkokulda olmadığınız sürece, haberleri kendiniz verin. En azından bunu yapabilirsiniz.

Yok olmak: Erkekler arasında popüler olan bu taktiği yine bir erkekten dinlersek; "Çünkü çok kolay. Aramayı ve aramaları cevaplamayı tamamen kesersiniz ve probleminiz çözülmüş olur" Sanırım bunun neden aptalca bir fikir olduğunu açıklamaya gerek yok; post-it fikri bile yanında daha duygusal kalıyor.

Karşınızdaki insanı sizi terk etmesini sağlayacak kadar mutsuz etmek: Bazı insanlar, terk etme konuşmasını yapmaktan o kadar çok çekinir ya da korkar ki, karşısındaki insanın bunu yapmasını sağlamak bile onlar için daha kolaydır. Bunu sağlamak için gerekli tipik davranışlar ise aldatmak, kavga çıkarmak, sürekli bağırarak konuşmak olabilir. Ama unutmayın ki terk etme cümleleri karşı tarafın ağzından çıksa bile masum değilsiniz. Hatta tam tersi işi uzatmadan ve diğer insanı daha fazla üzmeden bittiğini söylemediğiniz için suçlusunuz. Bir de sizi terk etmesini bir türlü sağlayamadığınızı düşünün; iki kişilik pasif agresif bir cehennemde yaşamınızı sürdürmek zorunda kalabilirsiniz.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kapat !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !