Sürüş Teknikleri Hakkında Annenizin Bile Bilmediği Gerçekler

Anne imgesi güven, şefkat ve herşeyi bilen olarak beynimize yerleşmiştir. Fakat annelerin bile bilmediği şeyler olabilir. Aşağıdaki haberi okuyunca belki de şaşıracaksınız, ancak bunları okumadan yola çıkmamanızı öneririz.


Yağmurlu havalar ile ilgili, halk arasındaki genel kanı sağnak yağışın sürüşler için daha tehlikeli olduğu yönündedir. Hatta bu tarz havalarda yola çıkmaya çekiniriz.

Ancak uzmanların yaptığı açıklamalara göre yağmurun az bir şekilde yağmaya başladığı saatler en tehlikeli saatlerdir, çünkü bu anda yolda kuru olarak bulunan yakıtlar erir ve kaygan bir zemin oluşturur ve bu da sürüş güvenliğinizi tehdit eder.

Yapılan araştırmalara göre sportif sürüş tarzı lastiklerin aşınmasını ve yıpranmasını hızlandırabiliyor. Ancak otoyollara nazaran dağ yollarında yapılan sürüşlerde lastikler çok daha hızlı bir şekilde aşınıyor. Bu nedenle dağ ve patika yollarda yapılan sürüşlerde dikkat edilmesi öneriliyor.

Ailesine önem veren herkes annesi kadar temkinli olmalıdır. Yola çıkmadan aracınıza yaptırdığınız bakım belki de hayatınızı kurtardı. Bunu riske atmayın. Bilim adamları yıllardır sürüş teknikleri ve performansı ile ilgili çalışmalar yapıyor ve sonuçta siz de gelişen teknolojinin gerisinde kalmamalısınız.


✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Kabul !) days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bilgi edinin
Accept !
Bumerang - Yazarkafe