Çocukları doktora götürmeniz için 7 neden...

Reklam


Çocuğu her hapşırıkta doktora götürmeyin

Çocukları doktora götürmek, doktora danışmak çok önemli. Ancak evham yapıp her hapşırıkta da doktora gitmenize gerek yok.

1- Bebeğinizde kırmızı-mor isilik varsa: 
Bu menenjit belirtisi olabilir ve çocuğunuzu acil olarak doktora götürmeniz gerekir.

2- Kendini kaybetmiş gibi görünüyorsa: 
Havale ya da yüksek ateşli bir hastalık süresince çocuklar şuurlarını kaybeder, gerginleşir, ardından birkaç dakika titrer. Eğer çocuğunuz bu belirtileri gösteriyorsa doğruca hastaneye gidin.

3- Başını çarptıysa: 
Çocuğunuz düştükten sonra sersemlediyse, kustuysa, başından şikâyet ediyorsa ve 10 dakika geçmesine rağmen kendini iyi hissetmiyorsa mutlaka doktora gidin.

4- Çok hırıltı varsa: 
Bebeklerdeki hırıltı soğuk algınlığıyla birlikte gelişen bronşitin belirtisidir. Bu durumda bebeğinizi evde tedavi edebilirsiniz. Ancak nefes almakta zorluk yaşıyorsa, rengi soluksa ve pelte gibi halsizse doktora başvurun.

5- Yenidoğanın ateşi varsa: 
Bebeğiniz 3 aylıktan küçükse, ateşi 38 derece ya da daha yüksekse bir uzmanın kontrolünden geçmesi gerekir.

6- Kusuyorsa: 
Eğer çocuğunuz 2 aylıktan küçükse ve çok fışkırırcasına kusuyorsa bu mide ile ince bağırsak arasında bir daralmanın işareti olabilir. Bu da yiyeceklerin bağırsaklara geçişini engelliyordur.

7- Topallıyormuş gibi yürüyorsa: 
Eğer bebeğiniz dolaşırken ya da yürürken aniden bacağına inen bir ağırlık nedeniyle duruyorsa mutlaka doktora götürmelisiniz.

Mother&Baby

Çocukları doktora götürmeniz için 7 neden... Çocukları doktora götürmeniz için 7 neden... Reviewed by VEKA MEDYA on Salı, Eylül 03, 2013 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Bumerang -  Yazarkafe